Vážení milovníci přírody, příznivci obnovy starých cest a výsadby stromů, děkujeme za za vaši pomoc.

Nová cesta K Císařské studánce se stala skutečností. V sobotu 28. října 2023 jsme vysadili 99 stromů, jejich seznam včetně jejich patronů naleznete na webu. Akce se zúčastnilo 123 malých i velkých brigádníků. Děkujeme všem za pomoc.

Brigáda plánovaná na 11. listopadu je zrušena, protože všechny stromy jsou vysazené. Drobné práce související s vyvázaním stromů, posekáním původního porostu, výsevem trávy, zaléváním a zamulčováním, provedou v průběhu následujících týdnů členové našeho spolku.

Následující veřejnou akcí bude „jarní otevření cesty“, na kterou vás tímto srdečně zveme. Termín vám sdělíme začátkem příštího roku.

Také jsme uzavřeli veřejnou sbírku. Získali jsme od vás přesně dvakrát tolik, kolik jsme potřebovali. Zbylých 44 tisíc korun, které jsme získali navíc, ponecháme na transparentním účtu pro příští projekt.

Děkujeme vám všem dárcům, kteří jste přispěli na realizaci projektu K Císařské studánce.

Informace pro patrony stromů

Začátkem příštího roku budou vyrobeny cedulky na kterých bude uvedeno jméno patrona nebo jiný text, který si dárce zvolí. Žádáme vás proto, aby jste si zkontrolovali vaše texty uvedené u jednotlivých stromů (zde) a zaslali nám, nejpozději do konce roku, vaše požadavky na změny.

Doporučené články