V sobotu 20. dubna 2024 v 15.00 hod. jsme se sešli s několika občany Boleradic a Divák v Helenčině údolí, abychom společně otevřeli cestu Bratří Mrštíků, naplánovali další spolupráci, zasadili vrby podél potoka Haraska a oslavili den země a naši novou cestu.

Zpočátku bylo počasí přijatelné, ale záhy se zhoršilo, jak můžete vidět na třetím záznamu. Pro přírodu dobrá zpráva, ale pro brigádníky špatné – sázení vrb jsme odročili. Pokračování plánujeme na 18. května 2024. Zde je seznam druhů vrb, které budou vysazeny. Jedná se o malé keříky, které plánujeme zapěstovat a pravidelně řezat, aby sloužili jako zdroj proutků nebo řízků pro další výsadbu.

Cesta je průchozí a lídé jsou si blíže …

Cesta bratří Mrštíků, je společným záměrem Letorostu a Divadelního spolku bří Mrštíků. Cílem tohoto projektu je zprůchodnění cesty od divadla v Boleradicích do Helenčina údolí a dále k památníku bratří Mrštíků v Divákách. Aktuálně je cesta průchozí a tvoří nejkratší propojení mezi obcemi Boleradice a Diváky mimo dopravní komunikace.

Zbývá její označení a zanesení do turistických map 🙂

Naši podporovatelé a partneři

Ve spoluprací s vedením městyse Boleradice usilujeme o zpřístupnění krajiny v okolí Bolerdic a současně o její ochranu a zachování žívotního přostředí pro místní obyvatele, rostliny i divoká zvířata. V tomto nám pomáhají naši sponzoři. V rámco tohoto projektu to jsou:

Akce začala v Boleradicích před divadlem.

Doporučené články